SMCJ22HE3/9AT
Mfr.Part #
SMCJ22HE3/9AT
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
39.4V
Max Surge Current :
38.1A
Peak Pulse Current :
38.1A
Breakdown Voltage :
24.4V
Reverse Standoff Voltage :
22V
Clamping Voltage :
39.4V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Supply Voltage :
22V
Polarity :
Unidirectional
Applications :
Automotive
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.1A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Unidirectional Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Pulse Power :
1.5kW
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Published :
Power Line Protection :
No
Composition :
Zener
Number of Unidirectional Channels :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C