SMCJ22CAQ-13-F
Mfr.Part #
SMCJ22CAQ-13-F
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Type :
Zener
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
42.2A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Applications :
Automotive
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Series :
Automotive, AEC-Q101
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Power Line Protection :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW