SMCJ22CA R7G
Mfr.Part #
SMCJ22CA R7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Supplier Device Package :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
44A