SMCJ180CE3/TR13
Mfr.Part #
SMCJ180CE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 180VWM DO214AB
Manufacturer :
Microchip Technology
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Bidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Base Part Number :
SMCJ180
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V