SMCJ17CA V6G
Mfr.Part #
SMCJ17CA V6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Series :
SMCJ
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
57A
Applications :
Telecom
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V