SMCJ150C M6
Mfr.Part #
SMCJ150C M6
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
44-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
Description
TVS DIODE 1500W DO214AB SMC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Memory Type :
Volatile
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V
Memory Interface :
Parallel
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
Type :
Zener
Write Cycle Time - Word, Page :
10ns
Mounting Type :
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Memory Organization :
256K x 16
Access Time :
10 ns
Applications :
Telecom
Memory Size :
4Mbit
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
266V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V
Base Product Number :
CY7C1041
Series :
Technology :
SRAM - Asynchronous
Package :
Tube
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Supplier Device Package :
44-SOJ
Bidirectional Channels :
1
Memory Format :
SRAM
Capacitance @ Frequency :
Product Status :
Obsolete
Datasheets
SMCJ150C M6
Introducing Taiwan Semiconductor SMCJ150C M6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA), Package / Case:44-BSOJ (0.400, 10.16mm Width), Type:Zener, Mounting Type:Surface Mount, SMCJ150C M6 pinout, SMCJ150C M6 datasheet PDF, SMCJ150C M6 amp .Beyond Taiwan Semiconductor SMCJ150C M6 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.