SMCJ13CA V6G
Mfr.Part #
SMCJ13CA V6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
73A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Series :
SMCJ
Bidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
Telecom
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V