SMCJ11CA V7G
Mfr.Part #
SMCJ11CA V7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Zener
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
86A
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V