SMBJ30CA M4G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMBJ30CA M4G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
SMBJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Supplier Device Package :
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
13A