SMBJ26CAHM3/H
Mfr.Part #
SMBJ26CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.3A
Applications :
Automotive, Telecom
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
600W