SMBJ15CAHM4G
Mfr.Part #
SMBJ15CAHM4G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Supplier Device Package :
1 (Unlimited)
Bidirectional Channels :
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Package / Case :
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMBJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
25.1A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ