SMBJ13CA R5G
Mfr.Part #
SMBJ13CA R5G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
29A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Supplier Device Package :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
600W
Series :
SMBJ
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V