SMB8J24CAHM3/H
Mfr.Part #
SMB8J24CAHM3/H
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Power - Peak Pulse :
800W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
20.6A