SMB8J22CAHM3/I
Mfr.Part #
SMB8J22CAHM3/I
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Power - Peak Pulse :
800W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
22.5A