SMB8J18CAHM3/I
Mfr.Part #
SMB8J18CAHM3/I
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
27.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Power - Peak Pulse :
800W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V