SMB8J12CAHM3/H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMB8J12CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Applications :
Automotive, Telecom
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
40.2A
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Power - Peak Pulse :
800W