SMB10J26A R5G
Mfr.Part #
SMB10J26A R5G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Applications :
GENERAL PURPOSE
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
Packaging :
Digi-Reel®
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Series :
SMB10J
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
23.8A
Package / Case :
Published :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V