SMB10J14AHM3/H
Mfr.Part #
SMB10J14AHM3/H
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DO-214AA, SMB
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
43.1A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V
Applications :
Automotive, Telecom
Unidirectional Channels :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ