SMA6J30AHR3G
Mfr.Part #
SMA6J30AHR3G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12.3A
Power - Peak Pulse :
600W
Applications :
Automotive
Package / Case :
Packaging :
Digi-Reel®
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMA6J
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ