SMA6J10AHR3G
Mfr.Part #
SMA6J10AHR3G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
TVS DIODE 10VWM 15.7VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.7V
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
600W
Packaging :
Digi-Reel®
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.2A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V
Applications :
Automotive
Package / Case :
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V