SMA5J8.5CAHM3/I
Mfr.Part #
SMA5J8.5CAHM3/I
Description
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Applications :
Automotive, Telecom
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V
Mounting Type :
Surface Mount
No
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
34.7A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ