SMA5J24CAHM3/H
Mfr.Part #
SMA5J24CAHM3/H
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V