SM8T22AH
Mfr.Part #
SM8T22AH
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC UNI
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Series :
Automotive, AEC-Q101, SM8TxxH
Applications :
Automotive, Telecom
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Product Status :
Active
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Power Line Protection :
No
Package :
Digi-Reel?
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Supplier Device Package :
DO-218AB (SMCJ)
Power - Peak Pulse :
8000W (8kW)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
225A