SM8S33AHE3S/2D
Mfr.Part #
SM8S33AHE3S/2D
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-218AB
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO218AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
DO-218AB
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
124A
Package / Case :
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
6600W 6.6kW