SM840004-11KA-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM840004-11KA-TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC CLOCK SYNTHESIZER LN 20TSSOP
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Base Product Number :
SM840004
Frequency (Max) :
125MHz
Input :
Crystal
Mount :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Min Supply Voltage :
2.375V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Differential - Input:Output :
No/No
Package / Case :
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVCMOS
Supplier Device Package :
20-TSSOP
Number of Pins :
20
Series :
RotaryWave™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C
Base Part Number :
SM840004
Ratio - Input:Output :
1:4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.375V~3.465V
Min Operating Temperature :
-40°C
Nominal Supply Current :
60mA
Main Purpose :
Ethernet
Max Supply Voltage :
3.465V
Frequency - Max :
125MHz
Number of Elements :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package :
Tape and Reel (TR)
PLL :
yes
Datasheets
SM840004-11KA-TR
Introducing Application Specific Clock/Timing Microchip Technology SM840004-11KA-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Operating Temperature:-40°C~85°C, Output:LVCMOS, Number of Pins:20, Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:SM840004, SM840004-11KA-TR pinout, SM840004-11KA-TR datasheet PDF, SM840004-11KA-TR amp .Beyond Application Specific Clock/Timing Microchip Technology SM840004-11KA-TR ,we also offer 9DBL411BKILF, 9DB433AGLF, SI53159-A01AGM, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Microchip Technology SM840004-11KA-TR
Application Specific Clock/Timing Microchip Technology SM840004-11KA-TR Overview
SM840004-11KA-TR Features
SM840004-11KA-TR Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC CLK BUF 400MHZ 1CIRC 32WQFN
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFN
  • Intersil (Renesas Electronics Corporation)
    IC FAN/BUFFER DIFF 20TSSOP
    IC BUFFER 8OUTPUT DIFF 48-TSSOP
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC CLK GENERATOR 100MHZ 24QFN