SM8035JT200R
Mfr.Part #
SM8035JT200R
Description
RES 200 OHM 5% 4W 8035
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
4W
Size / Dimension :
0.827Lx0.350W 21.00mmx8.90mm
Height Seated (Max) :
0.377 9.57mm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
100V
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Resistance :
200Ohm
Power (Watts) :
4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
28 Weeks
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
SM8035JT200R
Stackpole Electronics, Inc. SM8035JT200R
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 200Ohm, 4W, ±5%, -55°C~275°C