SM8035FT25R0
Mfr.Part #
SM8035FT25R0
Description
RES 25 OHM 1% 4W 8035
Stock
347
In Stock :
347
Tolerance :
±1%
Resistance :
25Ohm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Size / Dimension :
0.827Lx0.350W 21.00mmx8.90mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.377 9.57mm
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
4W
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Height :
9.6012mm
Published :
2011
Datasheets
SM8035FT25R0
Stackpole Electronics, Inc. SM8035FT25R0
SM Series, Wirewound, 25Ohm, ±1%, -55°C~275°C