SM6227JT8R20
Mfr.Part #
SM6227JT8R20
Description
RES 8.2 OHM 5% 3W 6227
Height Seated (Max) :
0.265 6.73mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Power Rating :
3W
Resistance :
8.2Ohm
Height :
6.8072mm
Construction :
RECTANGULAR
Working Voltage :
100V
Max Power Dissipation :
3W
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Size / Dimension :
0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
SM6227JT8R20
Stackpole Electronics, Inc. SM6227JT8R20
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 8.2Ohm, ±5%, -55°C~275°C