SM6227JT680R
Mfr.Part #
SM6227JT680R
Description
RES 680 OHM 5% 3W 6227
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
100V
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Size / Dimension :
0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
Resistance :
680Ohm
Height Seated (Max) :
0.265 6.73mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Construction :
RECTANGULAR
Height :
6.8072mm
Power Rating :
3W
Datasheets
SM6227JT680R
Stackpole Electronics, Inc. SM6227JT680R
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 680Ohm, ±5%, -55°C~275°C