SM6227JT10R0
Mfr.Part #
SM6227JT10R0
Description
RES 10 OHM 5% 3W 6227
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Working Voltage :
100V
Height Seated (Max) :
0.265 6.73mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power Rating :
3W
Resistance :
10Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Height :
6.8072mm
Datasheets
SM6227JT10R0
Stackpole Electronics, Inc. SM6227JT10R0
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 10Ohm, ±5%, -55°C~275°C