SM6227FTR105
Mfr.Part #
SM6227FTR105
Description
RES 0.105 OHM 1% 3W 6227
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
3W
Rated Power Dissipation (P) :
3W
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Working Voltage :
100V
Operating Temperature :
-55°C~275°C
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Resistance :
105mOhm
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Height :
6.8072mm
Height Seated (Max) :
0.265 6.73mm