SM6227FT200R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM6227FT200R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
6227 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES 200 OHM 1% 3W 6227
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Working Voltage :
100V
Size / Dimension :
0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
Series :
SM
Number of Terminations :
2
Construction :
Retangular
ECCN Code :
EAR99
Published :
Package / Case :
6227 J-Lead
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
28 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.265 6.73mm
Composition :
Wirewound
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Power (Watts) :
3W
Resistance :
200Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
SM6227FT200R
Stackpole Electronics, Inc. SM6227FT200R
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SM Series, Wirewound, 200Ohm, 3W, ±1%, -55°C~275°C