SM453230-121N7YP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM453230-121N7YP
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
LAN XFMR,10GBE,POE+,IEEE
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Pulse Transformers
Width :
3.3 mm
Turns Ratio - Primary:Secondary :
1:1
Brand :
Bourns
Termination Style :
SMD/SMT
Application :
10G Base-T
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Category :
Audio Transformers / Signal Transformers
Bourns
Frequency Range :
1 MHz to 500 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS :
Details
Depth :
2.9mm
Height - Seated (Max) :
0.114" (2.90mm)
Height :
2.9 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Transformer Type :
LAN 1/2.5/5/10G Base-T
Turns Ratio :
1:1
Packaging :
MouseReel
Type :
LAN
Number of Channels :
Single
Package :
Digi-Reel?
Length :
4.7 mm
Weight :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Inductance :
120μH
Insertion Loss :
-2dB
Dimensions :
4.7 x 3.3 x 2.9mm
ET (Volt-Time) :
Isolation Voltage :
1.5kV
Series :
SM
Product Status :
Active
Product Type :
Audio and Signal Transformers
Subcategory :
Transformers
Size / Dimension :
0.185" L x 0.127" W (4.70mm x 3.22mm)