SM4527JT13L0
Mfr.Part #
SM4527JT13L0
Description
RES 0.013 OHM 5% 2W 4527
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Working Voltage :
60V
Resistance :
13mOhm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
2W
Composition :
Wirewound
Mount :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
2W
Height :
4.191mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm