SM15T33CAHE3/57T
Mfr.Part #
SM15T33CAHE3/57T
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Base Part Number :
SM15T*
Breakdown Voltage :
31.4V
Number of Elements :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Form :
C BEND
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Power Line Protection :
No
Element Configuration :
Single
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Operating Supply Voltage :
28.2V
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Mount :
Surface Mount
Power Dissipation-Max :
6.5W
Published :
Test Current :
1mA
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Diode Element Material :
SILICON
Peak Pulse Current :
33A
Pin Count :
2
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.7V
Terminal Position :
Dual
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Pbfree Code :
yes
Direction :
Bidirectional
JESD-30 Code :
R-PDSO-C2
Factory Lead Time :
29 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Peak Pulse Power :
1.5kW
Clamping Voltage :
59V
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY ,HIGH RELIABILITY
Max Surge Current :
200A
Reverse Standoff Voltage :
28.2V