SM15T30A-M3/57T
Mfr.Part #
SM15T30A-M3/57T
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.5VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Power Dissipation-Max :
6.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
SM15T, TransZorb®
Published :
Voltage - Breakdown (Min) :
28.5V
Configuration :
Single
JESD-30 Code :
R-PDSO-J2
Peak Pulse Current :
36A
Peak Pulse Power :
1.5kW
ECCN Code :
EAR99
Polarity :
Unidirectional
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Terminations :
2
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Diode Element Material :
SILICON
Reverse Standoff Voltage :
25.6V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Form :
J BEND
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Unidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
36A
Type :
Zener
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Number of Elements :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Clamping Voltage :
41.5V