SM15T22CAHM3/I
Mfr.Part #
SM15T22CAHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18.8V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30.6V
Bidirectional Channels :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Automotive, AEC-Q101, SM15T, TransZorb®
Voltage - Breakdown (Min) :
20.9V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Power Line Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
49A