SM15T10AHM3/I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM15T10AHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q101, SM15T, TransZorb®
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.55V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
103A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.5V
Voltage - Breakdown (Min) :
9.5V