SLR1TTER475D
Mfr.Part #
SLR1TTER475D
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Resistance :
475 mOhms
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
SLR1TTER475D
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTER475D
SLR1 Series, Thick Film, 475 mOhms, 1W, ±0.5%, -55°C ~ 180°C