SLR1TTER324F
Mfr.Part #
SLR1TTER324F
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Resistance :
324 mOhms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
SLR1TTER324F
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTER324F
SLR1 Series, Thick Film, 324 mOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 180°C