SLR1TTE6R98D
Mfr.Part #
SLR1TTE6R98D
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Resistance :
6.98 Ohms
Supplier Device Package :
Datasheets
SLR1TTE6R98D
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE6R98D
SLR1 Series, Thick Film, 6.98 Ohms, 1W, ±0.5%, -55°C ~ 180°C