SLR1TTE563J
Mfr.Part #
SLR1TTE563J
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
56 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Datasheets
SLR1TTE563J
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE563J
SLR1 Series, Thick Film, 56 kOhms, 1W, ±5%, -55°C ~ 180°C