SLR1TTE560J
Mfr.Part #
SLR1TTE560J
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
56 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Datasheets
SLR1TTE560J
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE560J
SLR1 Series, Thick Film, 56 Ohms, 1W, ±5%, -55°C ~ 180°C