SLR1TTE3R57D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLR1TTE3R57D
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 J-Lead
Datasheet
Download
Description
SLR SMD-RESISTOR CURRENT SENSE
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Product Status :
Active
Resistance :
3.57 Ohms
Tolerance :
±0.5%
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Series :
SLR1
Power (Watts) :
1W
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Composition :
Thick Film
Supplier Device Package :
Package / Case :
2512 J-Lead
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Failure Rate :
Datasheets
SLR1TTE3R57D
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE3R57D
SLR1 Series, Thick Film, 3.57 Ohms, 1W, ±0.5%, -55°C ~ 180°C