SLR1TTE31R6D
Mfr.Part #
SLR1TTE31R6D
Resistance :
31.6 Ohms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Datasheets
SLR1TTE31R6D
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE31R6D
SLR1 Series, Thick Film, 31.6 Ohms, 1W, ±0.5%, -55°C ~ 180°C