SLR1TTE2801D
Mfr.Part #
SLR1TTE2801D
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
2.8 kOhms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance :
±0.5%
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Datasheets
SLR1TTE2801D
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE2801D
SLR1 Series, Thick Film, 2.8 kOhms, 1W, ±0.5%, -55°C ~ 180°C