SLR1TTE2702F
Mfr.Part #
SLR1TTE2702F
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
27 kOhms
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Datasheets
SLR1TTE2702F
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE2702F
SLR1 Series, Thick Film, 27 kOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 180°C