SLR1TTE102J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLR1TTE102J
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 J-Lead
Datasheet
Download
Description
SLR SMD-RESISTOR CURRENT SENSE
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
2512 J-Lead
Composition :
Thick Film
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1 kOhms
Tolerance :
±5%
Series :
SLR1
Features :
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Datasheets
SLR1TTE102J
KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE102J
SLR1 Series, Thick Film, 1 kOhms, 1W, ±5%, -55°C ~ 180°C