SLF6025T-4R7M1R5-PF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLF6025T-4R7M1R5-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 1.8A 36.72 MOHM
Stock
693
In Stock :
693
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.106 2.70mm
Case Code (Metric) :
6025
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
2001
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR
Height :
2.5mm
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Shielding :
yes
Series :
SLF
Lead Free :
Lead Free
Max DC Current :
1.5A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Type :
Wirewound
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Military Standard :
Not
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
Nonstandard
DC Current :
1.5A
Current Rating :
1.8A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance :
4.7μH
Factory Lead Time :
14 Weeks
DC Resistance (DCR) :
36.72mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
100kHz
Case/Size Code :
Depth :
6.2mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
TDK Corporation SLF6025T-4R7M1R5-PF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD