SLF10145T-151MR79
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLF10145T-151MR79
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 810MA 420MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Wirewound
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, BLISTER PLASTIC, 13 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
810mA
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SLF-H
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
790mA
Height :
4.5mm
ECCN Code :
EAR99
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Inductance :
150μH
Case/Size Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Ratings :
AEC-Q200
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
Material - Core :
Ferrite
Max DC Current :
790mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Test Frequency :
1kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
SLF10145T-151MR79
TDK Corporation SLF10145T-151MR79
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD